Şampiyon Erzurum Yolcusu

Şampiyon Erzurum Yolcusu

VAN’da okul sporları kapsamında düzenlenen okullar arası hentbol turnuvasında çıktığı karşılaşmaları kazanarak il birincisi olan okulumuz Hentbol takımı Erzurum ilinde düzenlenecek olan Bölge yarışmalarında VAN’ı temsil edecek.

2019-2020 Eğitim – Öğretim yılında Van’da açılan Özel Van Fen Teknoloji Lisesi olarak, ilk yılımızda akademik kültürel ve sportif birçok başarıya imza attık. Van Erek Beş yıldız Hentbol spor kulübünün alt yapısında alınan öğrenciler ile Başarılarımıza ilimiz liseler arası yapılan Genç Erkek Hentbol müsabakalarında il birinciliğini kazanarak  devam eden hentbol takımımız bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandı .16 kişilik kafile yapılacak hentbol bölge yarışmaları için bu gün okulda düzenlenen tören ile Erzurum iline gönderildi.

BÖLGE YARIŞMALARI ERZURUM’DA

Yapılan il birinciliği yarışmalarından sonra rota bölge yarışmalarına çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği düzenlenen okul sporları kapsamında hentbol bölge yarışmaları 5 ile 8 Mart 2020 tarihlerinde yapılacak.

Van adına hentbol bölge yarışmalarına Genç  erkekler kategorisinde katılan Özel Van Fen Teknoloji lisesi hentbol takımı, 11 takımın mücadele edeceği Erzurum bölgesinde ter dökecek.