SIKCA SORULAN SORULAR

Ortaöğretim dönemi vücut ve beyin gelişimi açısından hızlı büyüme gösterilen bir dönemdir.. Çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimine katkıda bulunmak için sosyal aktiviteler ve bilgi yarışmaları gibi etkinliklerle tam gelişim amaçlanmaktadır.Topluma uyum kurmak ve değişen bedensel gelişimine oryante olmak için her türlü fiziksel ve zihinsel aktiviteler bu dönemde işe koyulacaktır.

Okulumuzda hijyenik ortamlarda ders gören öğrenciler hem temizliği hem sağlığı gözeterek huzur içinde eğitim almaktadırlar.Gerek sınıf ortamı gerekse laboratuvar ortamında temizliğe ve sağlığa özen göstererek eğitimlerini alacak olan öğrencilerimize bir ömür sağlıklı ve başarılı bir hayat geçirmesini diliyoruz.

 

Yemeklerimiz, profesyonel bir ekip tarafından okulumuzda pişirilmektedir. Günlük olarak temin edilen ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Çocuklarımıza öğle yemeği yemek servisi yapılmaktadır. Buna ek olarak gıda öğretmenimizin denetiminde kantinde diğer beslenme seçenekleri hazırlanmaktadır.

Vanın her yerinden öğrencisi bulunan Fen Teknoloji Lisesi servisler aracılığıyla gelecek olan öğrencilerimiz için kapıdan alıp yine kapıya bırakacaktır. Servislerde öğretmenler görevli olarak bulunup güvenli bir yolculuk yapması için destek olacaklardır. Aynı zamanda her servis sabah nöbetçi öğretmenler tarafından kontrol edilip öyle okula giriş yapacaklardır. Üstelik her serviste kamera bulunup emniyet kemerleri ile tam güvenlik sağlanacaktır.

insana değer insanlığa değer anlayışıyla her öğrencimizin gönül rahatlığıyla okulumuza gelip evine gitmesi için her türlü önlem Fen Tenoloji Lisesi tarafından alınıp velilerimizle paylaşılacaktır.

Van Fen Teknoloji Lisesi 20 yıllık tecrübenin birleştiği, akademik eğitim ve mesleki eğitimin harmanlandığı, eğitim teknolojilerinin sisteme entegre entegre edildiği ,uzman kadrosu ve geniş eğitim ağı ile Vanda ilklerin okulu olmaya geliyor. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını bilen ve bu doğrultuda çalışmalarını yapan Fen teknoloji lisesi 201972020 Eğitim Öğretim yılında Erciş yolu üzeri 4. km de siz değerli halkımızın hizmetine giriyor.

Vanda ilk kez özel bir kolejde açılacak olan  Biyomedikal bölümü ve Elektrik Elektronik Teknolojileri bölümleri ile açılan Fen Teknoloji Lisesi anadolu ve fen lisesi müfredatı ile de iyi bir üniversitenin kapılarını sizlere açıyor.

Oryantasyon Çalışmaları:

Çocukların evden ve ailelerinden ilk ayrılık deneyimlerini en sağlıklı şekilde yaşamaları için oryantasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bu süreçte çocuğun okul ortamına ve öğretmenine yavaş yavaş alışması, güven duyması ve ihtiyaçlarını annesi dışında bir başka yetişkinin de karşılayabileceğini deneyimlemesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar sırasındaki gözlemler aileler ile paylaşılmakta ve çocuğun ev yaşantısı, doğum bilgileri ayrıntılı bir şekilde aileler tarafından edinilmektedir. Bu süreçte problem yaşayan öğrencilere ve velilere gerekli destek ve yönlendirmeler yapılmaktadır.

Gözlem ve Raporlama:

Tüm çocuklarımız psikoloğumuz tarafından sınıf ortamında gözlemlenir. Oyun ortamında arkadaş ilişkileri, aldığı roller, benimsediği davranış kalıpları, kurallara uyma düzeyi, sosyal becerileri, iletişim düzeyleri, dikkat süresi, sorumluluk alma, paylaşımcılık gibi birçok özelliği hakkında bilgi edinilir. Bu bilgiler ışığında gerekli durumlarda çocuklarla bireysel çalışmalar yapılmaktadır.